ŠV. JOKŪBO KELIO JAUNŲJŲ AMBASADORIŲ ESTAFETĖ 2021

2021 m. gegužės 20 d. – birželio 30 d.

2021 metai –  Šventieji Jokūbo (Metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Tikėdami, kad  Covid-19 pandemiją įveiksime sėkmingai, pranešame apie šiais metais organizuojamą tradicinę Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetę ir visus jaunus žmones – vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą – kviečiame jungtis į šią jaunimo akciją ir tapti Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje ambasadoriais.

Šiais metais tradicinė Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė gegužės 20 – birželio 30 dienomis vyks jau šeštus metus iš eilės. Ji dedikuojama Šventiesiems Jokūbo metams.

Kaip ir ankstesniais metais, tradicinės estafetės globėja – Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė. Estafetę organizuoja Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija bei Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija.

Visų pirmiausia į estafetę kviečiame jungtis Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Alytaus miesto ir Alytaus rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono, Birštono, Druskininkų ir Elektrėnų miestų bei Joniškio, Telšių, Plungės, Kretingos,  Jurbarko, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kelmės, Lazdijų, Marijampolės, Molėtų, Rokiškio,  Anykščių, Pasvalio, Prienų, Raseinių, Šilutės, Trakų ir Varėnos rajonų savivaldybėse gyvenantį ir besimokantį jaunimą, jų mokytojus, dėstytojus, moksleivių tėvus.

Per šių savivaldybių teritorijas driekiasi lietuviškosios Šv. Jokūbo kelio atšakos – Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno, Vilniaus ir Šv. Jokūbo žiedas.

Į estafetę kviečiame jungtis ir čia nepaminėtų savivaldybių gimnazijas, pagrindines mokyklas, profesinio mokymo centrus, kolegijas, universitetus – visus jaunus žmones, dirbančius ir nedirbančius, mylinčius savo Tėvynę ir norinčius ją geriau pažinti ir suprasti.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelią savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Kiekvienas estafetės dalyvis gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.

Jaunieji ambasadoriai estafetėje dalyvaus organizuotai, lydimi mokytojų ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narių. Keliuose juos atpažinsite pagal Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – ženklus ant žygio dalyvių kepurėlių, vėliavėlių. Vienam estafetės etapui įveikti pakaks pusdienio, o atstumas, kurį teks įveikti kiekvieno žygio dalyviams, neviršys 15 – 20 kilometrų.

Visus jaunus žmones, kurie norėtų tapti Šv. Jokūbo kelio ambasadoriais, kviečiame registruotis iki gegužės 15 d. el. paštu  jokuboasociacija@gmail.com,

Registruojantis nurodykite mokyklos pavadinimą, žygio dieną, starto ir finišo valandas, pasirinkto žygio maršruto Šv. Jokūbo keliu pradžios ir finišo vietą, žygio dalyvių skaičių, už žygį atsakingo asmens kontaktus.                     

 

Organizatoriai:

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija jokuboasociacija@gmail.com , tel. 8 698 77388

Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija info@svjokubokelias.lt