Vilniuje vyko Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos generalinė asamblėja

Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos Generalinės asamblėjos plenarinė sesija pirmą kartą vyko Lietuvoje.

Birželio 25-28 dienomis, federacijos nariai iš Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos posėdžiavo Vilniuje, lankėsi Kaune ir Trakuose. Pirmą kartą svečių teisėmis asamblėjoje dalyvavo ir Latvijos atstovai.

Tai buvo jau septintoji metinė šios Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos generalinė asamblėja, kurios metu pirmininkavimą iš Prancūzijos perėmė Lietuva. Vienų metų kadencijai Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos prezidentu tapo Ryti Mykolas Račkauskas.

Asamblėjos plenarinėje sesijoje buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos, vienijančios 25 mūsų šalies savivaldybes, atstovai, asociacijai priklausančių savivaldybių merai, taip pat Lietuvos Kultūros ministerijos bei Kultūros paveldo departamento vadovai, Katalikų bažnyčios Lietuvoje hierarchai ir kunigai, žurnalistai.

Taip pat asamblėjos metu buvo surengtas ir pirmasis Europos Šv. Jokūbo kelio draugų forumas. Į pirmą kartą vykusį Šv. Jokūbo kelio draugų nacionalinių asociacijų forumą Vilniuje rinkosi ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijų Lietuvoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje bei Latvijoje atstovai. Forumo metu buvo keičiamasi gerąja patirtimi, buvo aptariamos bendradarbiavimo ir veiklos koordinavimo galimybės.