Ukraina siekia narystės Europos Šv. Jokūbo kelio federacijoje

Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija tęsia bendradarbiavimą su Vinicios (Ukraina) sritimi. Gruodžio 3-6 dienomis Lietuvoje lankėsi šios srities atstovų delegacija, vadovaujama Vinicios Turizmo vystymo departamento direktoriaus Oleksandr Vesheleni.

Šį vizitą organizavo Panevėžio miesto savivaldybė. Svečiai iš Ukrainos Panevėžyje susitiko su Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos prezidentu, miesto meru Ryčiu Mykolu Račkausku, mero patarėja Dalia Gurskiene. Vizitas buvo tęsiamas Kaune. Susitikimo metu Kaunas IN atstovai svečiams pristatė piligriminio turizmo situaciją Kauno mieste, o svečiai apibūdino Ukrainos situaciją. Diskusijos metu buvo aptartos piligriminio turizmo plėtros galimybės, darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo klausimai.

Vizito Kaune metu delegacija iš Ukrainos lankėsi Pažaislio vienuolyne, Kauno senamiestyje, kur apžiūrėjo Šv. Jokūbo kelio ženklus. Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos Techninio komiteto nariai Žygimantas Gudišauskas ir Dainius Varnas ukrainiečiams pristatė Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos veiklą nuo koncepcijos sukūrimo iki įstojimo į Europos Šv. Jokūbo kelio federaciją, lietuviškųjų Šv. Jokūbo kelių tarptautinio pripažinimo, jų sertifikavimo kaip Europos kultūros kelių.

Svečiai iš Ukrainos buvo sužavėti lankytomis vietomis, jų savitumu, išskirtiniu dėmesiu piligrimystei, glaudžiu bendradarbiavimu su Katalikų bažnyčios Lietuvoje vadovais. Delegacija pasidžiaugė moderniomis, netradicinėmis technologijomis, informacinių priemonių gausa, sudarytomis galimybėmis keliauti Šv. Jokūbo keliu, pažinti valstybės ir tautos kultūrą, tradicijas, jas puoselėti, priminti Lietuvai ir Europai svarbius istorijos įvykius.

Vizito pabaigoje Vinicios Turizmo vystymo departamento direktorius Oleksandr Vesheleni vizitą įvertino kaip labai turiningą ir produktyvų, kurio metu buvo išsamiai aptartos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos ir Vinicios srities. Šis vizitas užtikrins tolimesnį Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos ir Vinicios srities bendradarbiavimą, o taip pat paramą Ukrainos partneriams siekiant narystės Europos Šv. Jokūbo kelio federacijoje.

 

Dainius Varnas