Tūkstantis piligrimų eina lietuviškaisiais Šv. Jokūbo keliais

To Lietuvoje dar nebuvo! Per Lietuvą vilnija jau tradicine tapusi Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė. Estafetei dar tik įpusėjus yra aišku, kad šių metų estafetė bus rekordinė dalyvių skaičiumi – į Šv. Jokūbo piligrimų kelius šiemet stos daugiau nei tūkstantis gimnazistų, studentų, mokytojų, kunigų, savivaldybių tarybų narių, bendruomenių atstovų.

Praėjusiais metais Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje dalyvavo apie 650 piligrimų, estafetės žygiai vyko Kauno miesto ir rajono, Panevėžio, Lazdijų, Trakų, Marijampolės, Jurbarko, Alytaus miesto ir rajono bei kitose savivaldybėse. O štai šiemet piligrimų, kurie stoja į Šv. Jokūbo kelius, vedami klebonų, mokyklų direktorių, seniūnijų seniūnų, kapelionų, savivaldybės tarybos narių, mokytojų – jau keliais šimtais daugiau, ir dėl to pagrįstai galime džiaugtis. Nuo gegužės 1 iki 21 dienos įvyko jau 11 estafetės žygių, į kelią stojo 668 piligrimai – Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai iš Kauno miesto ir rajono, Lazdijų, Alytaus, Jurbarko, Šilutės, Joniškio, Molėtų rajonų ir Panevėžio miesto. Šie skaičiai ir faktai liudija, kad Šv. Jokūbo keliai Lietuvoje yra gyvi, kad juos kasmet atranda vis daugiau mūsų bendrapiliečių.

2019 metų estafetė, startavusi gegužės 1 dieną, skirta Lietuvos narystės ES 15 metų sukakčiai paminėti ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio vado generolo Jono Žemaičio – Vytauto atminimui. Estafetės, kuri Lietuvoje vyksta ketvirtus metus iš eilės, iniciatorė ir globėja yra Europos Parlamento narė, Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė, estafetę remia Šv. Jokūbo kelio draugų ir Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos. Šios asociacijos pasirūpino, kad visi estafetės dalyviai gautų Šv. Jokūbo kelio piligrimų pasus, galiojančius visoje Europoje, taip pat marškinėlius ir movas su Šv. Jokūbo kelio ženklais. Šių metų estafetė truks iki birželio 15 dienos, todėl tuos, kurie dar nesuskubo registruotis ir dalyvauti, kviečiame įsijungti ir tapti jos dalyviais.