Piligrimų žygis Šv. Jokūbo Vilniaus kelio maršrutu Merkinė-Panara-Liškiava

Gausus būrys piligrimų iš Kretingos, Kėdainių, Varėnos rajonų, Vilniaus, Kauno, Alytaus miestų dalyvavo žygyje tarptautinio Šv. Jokūbo Vilniaus kelio maršrutu Merkinė - Panara - Liškiava. Visiems piligrimams įteikti oficialūs, pagal LR Vyriausybės nutarimą pagaminti piligrimų pasai.

Džiaugėsi piligrimai nuostabia Dzūkijos gamta, kultūros paveldu, tarpusavio bendryste. Krašto muziejuje išgirdo turtingą Merkinės istoriją. Merkinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje prieš žygį piligrimus palaimino klebonas kunigas Robertas Rumšas.
Liškiavoje piligrimus sutiko Liškiavos Švč. Trejybės parapijos klebonas kunigas Jonas Cikana.

Piligrimai žygyje buvo supažindinti su Šv. Jokūbo savivaldybių ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijų veikla, sužinojo, kad Lietuvoje yra keturi tarptautiniai Šv. Jokūbo keliai, kad Šv. Jokūbo ženklu (keramikine kriaukle) paženklintos 32 šventovės, esančios Šv. Jokūbo kelyje, kad Lietuvoje yra 11- ka Šv. Jokūbo bažnyčių, kaip Šv. Jokūbo ženklu, rodyklėmis ženklinami keliai.
Sužinojo apie tarptautinį Šv. Jokūbo festivalį, kiek surengta Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafečių, poilsio valandėlėmis piligrimai pasididžiuodami dalinosi žinia, kad ir festivalio ir estafečių globėja jau daugelį metų yra Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto Signatarė dr. Laima Andrikienė.

Piligrimai sužinojo, kad Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija yra Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos narė, kad Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas, Panevėžio meras Rytis Račkauskas nuo 2019 m. birželio mėn. yra Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos prezidentas.