Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos nariai darbuojasi ir karštojoje koronaviruso linijoje

Atsisėdi prie pulto, prieš akis du didžiuliai monitoriai ir... tau skambina visa Lietuva, —taip savo darbą Koronos karštojoje linijoje 1808 apibūdina Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos valdybos pirmininkas Valdas Kilpys.

Koronos karštosios linijos dispečerinė kovo pradžioje buvo įkurta Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties pastate. Pirmosiomis dienomis šios linijos operatoriais tapo Lietuvos šaulių sąjungos pareigūnai, kurie drauge su paramedikais ėmėsi nelengvos atsakomybės teikiant informaciją įtariantiems susirgimą, grįžtantiems į Lietuvą ir tiesiog nerimaujantiems piliečiams.

„Lyginant su tuo, kiek skambučių buvo sulaukiama pirmomis dienomis, dabar gerokai lengviau. Dingo panika, žmonės aiškiau suvokia ką ir kaip reikia daryti“, — sako V. Kilpys.

Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų. Numeriu 1808 skambinti raginama pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams — karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui — po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.