Per Lietuvą su Šv. Jokūbo festivaliu keliauja ir „Piligrimas“

IX tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis šiemet pristatė išskirtinę premjerą chorui ir elektronikai – oratoriją „Piligrimas“. Tai – pirmasis piligrimystės tema Lietuvoje sukurtas originalus stambios formos kūrinys. Oratoriją sudaro trys dalys, kurias, laisvai interpretuodami rašytojo Herkaus Kunčiaus tekstus, kūrė trys ryškūs šių dienų kompozitoriai – Giedrius Svilainis, Dominykas Digimas ir Mykolas Natalevičius.

Kūrinio atsiradimo užuomazgas galima buvo nujausti dar prieš trejus metus prasidėjusioje bendroje valstybinio choro „Vilnius“, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijų veikloje. Šis kūrinys – tarsi natūrali vaisingo bendradarbiavimo tąsa, vainikuota sėkmingos premjeros Vilniuje ir besitęsiančios „Piligrimo“ kelionės po Lietuvą.

Spalio 18-ąją „Piligrimą“ buvo galima išgirsti Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje, o spalio 20 dieną įvyko kūrinio klaipėdietiškoji premjera, nuskambėjusi po Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skliautais. Trijų dalių oratoriją chorui ir elektronikai atliko Lietuvoje gyvenantis norvegų solistas Steinas Skjervoldas (baritonas), festivalio šeimininkai ir rengėjai – choras „Vilnius“, dirigavo choro meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas.

Pirmą kartą Klaipėdą pasiekusio Šv. Jokūbo festivalio koncertas buvo šiltai priimtas brolių pranciškonų ir Br. Benedikto Jurčio. Renginys nebūtų įvykęs be iškilių klaipėdiečių pono Jono Sąlygos bei UAB „Bega“ valdybos pirmininko pono Aloyzo Kuzmarskio paramos.

Festivalio rengėjai bei partneriai nuoširdžiai dėkoja ir pono Ryčio Mykolo Račkausko vadovaujamai Panevėžio miesto savivaldybei, kad antrus metus iš eilės panevėžiečiai turi galimybę lankytis Šv. Jokūbo festivalio koncertuose.

Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis vyksta jau devintus metus ir jau trečius metus jis dedikuojamas Šv. Jokūbo keliui, Camino de Santiago. Šių metų festivalį globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė.