Krikščioniška dvasinės paramos linija

Jau XX amžiaus pabaigoje pradėta kalbėti apie tai, kad šis amžius yra  streso amžius. Tačiau, kai šiandien turime tokią tikrovę, kuri dar visai neseniai buvo net neįsivaizduojama, daugelis sąmoningai ar nesąmoningai išgyvename vėl kitokį stresą, sunkiai nusakomą vidinę įtampą, kuri vieniems susijusi su baime dėl asmeninės, vaikų, senyvų tėvų ar artimųjų sveikatos, kitiems - dėl darbinių “pakibusių” klausimų, kurie reiškia finansinius rūpesčius,  tretiems sunkiai pakeliamas pats nežinomybės faktas… Skubos amžiuje ištikus karantino režimui, kuris vienus tarsi sustabdė ir apmarino, kitus drastiškai bloškė į kitą skubą - kaip persiorganizuoti savo darbus neplanuotu būdu, išlaikyti širdį ramią gali tapti dvasiniu iššūkiu. Žmogus gyvena viltimi. Šv.Pranciškaus Vilties miestas įsteigė krikščioniškos dvasinės paramos telefono liniją,  kurioje susitikę du žmonės - linijoje dirbantis savanoris ir paskambinęs žmogus - gali kalbėtis apie širdį apėmusią tamsą, nerimą ar baimę, žinoma, ir apie naujai atrandamą prasmę, apie tai, kas džiugina ir teikia viltį,  taip pat nesivaržydami gali kalbėtis tikėjimo klausimais.

 Internete galime rasti pasiskaityti apie streso įveikos būdus, bet turbūt nieko nėra svarbesnio už gyvą tarpusavio palaikymą ir  bendrystę. Idėja tokios linijos sklandė jau anksčiau, tačiau tai, koks dvasinės ramybės iššūkis yra iškilęs čia ir dabar, paskatino imtis konkrečių žingsnių. Klaipėdos universiteto Jono Pauliaus II Krikščioniškų studijų centras  ruošia dvasinius konsultantus ir asistentus. Šios studijų programos absolventai susibūrė į savanorių komandą, kurios tikslas - prisidėti prie kitų Lietuvoje veikiančių psichologinės ir emocinės pagalbos telefoninių linijų bei dvasiškai ir emociškai paremti žmones  išgyvenantiems krizinę situaciją. Prie savanorių komandos taip pat prisijungė ir savanoriai, baigę sielovados studijas, savanoriaujantys Caritas organizacijoje ar dalyvaujantys kitose savanoriškose veiklose. Tai, kas visus savanorius vienija - visi yra tikintys ir praktikuojantys krikščionys. 

Šiuo metu dvasinės paramos linijos savanoriai laukia skambučių nuo 9 val. ryto iki 23val. vakaro. Pokalbiai yra anoniminiai ir konfidencialūs. Tel. 86 123 0333.