Įvyko ilgiausias Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių žygis Veliuona - Seredžius - Vilkija

Ketvirtoji Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė, kurią organizavo Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, parėmė Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, ir kurios globėja taip pat jau ketvirtus metus – Kovo 11-osios Akto signatarė, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė tęsiasi.

Gegužės 10 d. ankstų rytą Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos moksleiviai ir jaunieji šauliai, vadovaujami mokytojo Raimondo Andrikio, jaunųjų šaulių būrelio vadovo, geografijos mokytojos Loretos Grygelienės, socialinės pedagogės Svietlanos Mickuvienės ir bibliotekininkės Ritos Ramonaitės surengė įspūdingą žygį tarptautinio Šv. Jokūbo Šiaulių kelio maršrutu nuo Veliuonos per Seredžių iki Vilkijos pėsčiomis.

Jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai įveikė net 26 km atstumą. Piligrimai kopė į Veliuonos piliakalnį, lankėsi Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurioje atsižymėjo piligrimų pasus, bendravo su klebonu – kun. teol. lic. Šarūnu Leskausku. Toliau keliaudami gėrėjosi nuostabiu Panemunių krašto gamtovaizdžiu, kopė į Seredžiaus piliakalnį, Palemono kalną, atsižymėjo piligrimų pasus Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje ir baigė žygį Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčioje. Čia jiems, nors ir truputį pavargusiems, bet laimingiems įveikus tokio ilgumo maršrutą, buvo įteikti Šv. Jokūbo piligrimų kelio Lietuvoje ambasadoriaus sertifikatai.

Šios mokyklos organizuojami Šv. Jokūbo piligrimų žygiai tampa puikia tradicija. Kiekvienais metais vis daugiau į žygį jungiasi gimnazijos mokinių ir mokytojų, Šiais metais jau susidarė 58 žygeivių kolona. Visi liko kupini nuostabių įspūdžių ir prisiminimų.

Dėkojame už puikų šių metų Šv. Jokūbo jaunųjų ambasadorių žygio organizavimą mokytojui, jaunųjų šaulių būrelio vadovui Raimundui Andrikiui, jo kolegėms pedagogėms ir visai Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos bendruomenei.

Nuotraukos Deivido Čelkio