Įvyko Europos Federacijos Generalinė Asamblėja

Birželio 5 - 8 dienomis Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos delegacija lankėsi Prancūzijoje, Le Puy en Velay mieste, kur vyko Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos Generalinė Asamblėja.

Pirmąją viešnagės dieną beveik visų Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos narių atstovai dalyvavo susirinkime, kuriame buvo diskutuojama ir kalbamasi apie šiuo metu pradedamą įgyvendinti tarptautinį "CREATIVE LOCI IACOBI" projektą, kurio pagrindinis tikslas įvertinti Šv. Jokūbo kelio paveldą, taip pat sustiprinti tarpusavyje besivystančių šalių ryšius, skatinant turizmą, stiprinti kultūrinius ryšius bei skaitmenizuoti Šv. Jokūbo kelio tinklą visoje Europoje.

Antrąją kelionės dieną vyko pagrindinė konferencija, kurios metu vienerių metų kadencijai buvo išrinktas naujasis Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos prezidentas Jean-Benoit Girodet iš Prancūzijos, kuris pakeitė vienerius metus šias pareigas ėjusį italą Simone Pettirossi. Konferencijos metu Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos Viceprezidentu Lietuvoje buvo išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas. Jolanta Kručkauskaitė, Dainius Varnas bei Žygimantas Gudišauskas buvo išrinkti Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos techninio komiteto nariais. Konferencijos metu dalyvus pasveikino ir Le Puy en Velay miestelio meras, taip pat buvo pristatyta dar viena nauja Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos narė iš Olandijos.

Trečioji kelionės diena buvo skirta artimiau susipažinti su Le Puy en Veley miesteliu, regiono lankytinais objektais ir čia esančiomis giliomis piligrimystės tradicijomis bei istorija. Iš Le Puy en Velay miestelio katedros kiekvieną rytą vis naujos piligrimų grupelės pradeda savo kelionę iš Prancūzijos į Ispaniją, Santiago de Compostela miestą, iki kurio net 1600 kilometrų!

co funded cosme horiz en