Miško muziejus

Tytuvėnų "Miško muziejuje" apie krašto gamtą, liaudies meistrų gabumus pasakoja   per 50 metų surinkti eksponatai. Čia galima pamatyti ir sužinoti, kokie gyvūnai, kokie paukščiai, tame tarpe ir retieji, gyvena regiono apylinkėse,  galima pamatyti  paukščių, žvėrelių buveines, t. y. lizdus,  aplinką, imituojančią natūralią, medienos, vabzdžių, drugelių kolekcijas, gausybę iš įvairiausių medžiagų ir neįprasčiausių inkilų, vaikų pagamintų, vietinių liaudies meistrų drožinių, radinių ir kitų įdomybių.

    "Miško" muziejus pirmą kartą lankytojams duris atvėrė 1962 m. Muziejaus įkūrimo istorija siejama su tuometiniu miškų ūkio direktoriumi Enriku Juzeliūnu, kuris turėjo senovinio Lietuvos miškų gyvūno tauro ragus, rastus Dubysos šlaituose. Tai buvę apie 2000 metų senumo ragai – nepaprastai retas ir įdomus eksponatas, įvertintas ir prof. Tado Ivanausko. Ragai buvo padovanoti Kauno zoologijos muziejui, o mainais už tai į Tytuvėnus buvo atsiųsta grupė specialistų, kurie apie du mėnesius darbavosi ruošdami eksponatus.

      Muziejaus šeimininkė – VĮ Tytuvėnų miškų urėdija. Kartu su Tytuvėnų regioninio parko direkcija urėdija rūpinasi muziejaus ekspozicijos tvarkymu ir papildo vis naujais eksponatais.       

Miško muziejus

Miškininkų g. 6, Tytuvėnai, Kelmės r.